Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Znalezione obrazy dla zapytania bgz bnp paribas logohttps://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfmZudV23Zbj3z8j4JJj2fqcHLlybIxLhvx4OVaegMlZmPh-z2EQZnalezione obrazy dla zapytania zielona góra logoZnalezione obrazy dla zapytania mosir zielona góra logo

 

 

 

 

 

Witamy na stronie Związku Tenisa Województwa Lubuskiego

 

 

                                                                     

 

                                                                                                                                                                                 

 


 Aktualności:

W dniach 23-25.09 w Zielonej Górze odbył się Kurs na Sędziego Regionalnego.  Szkolenie w bardzo profesjonalny sposób przeprowadzili Kamil Ancygier i Ariel Lisowski.  W wielogodzinnych wykładach a także zajęciach praktycznych wzięło udział 14 osób, z czego test pozytywnie zaliczyło 12.  Województwo Lubuskie wzbogaciło się o czterech nowych Sędziów.  Kurs zaliczyli - Sylwia Humińska, Piotr Gorczyca, Daniel Ignatowicz, Daniel Hossa.  Niebawem zostanie powołana Wojewódzka Komisja Sędziowska.

 

W maju i czewrwcu w Zielonej Górze i w Żarach kobiety i mężczyźni grali w Grand Prix Ziemi Lubuskiej Lotto Tour 2016.
Cykl składał się z trzech turniejów o puli nagród 4000zł każdy.
Poniżej zwycięzcy poszczególnych turniejów oraz lokaty najlepszych Lubuszan.                                                                                                                    1. Turniej 13-15.05.2016 Zielona Góra           Organizator UKS Dwójka Zielona Góra                                                                                                                 Kobiety  1. Paulina Bednarczyk (WTT Wejherowo )    6. Joanna Skrzypczyńska (UKS Dwójka Z.Góra )                                                                   Mężczyźni    1. Wójcik Yann (Warszawaiwanka W-wa )    6. Stefaniak  Piotr (UKS Dwójka Z.Góra )                                                                                        2. Turniej   26-29.05.2016  Zielona Góra             Organizator UKS Dwójka Zielona Góra                                                                                                      Kobiety    1.Wysoczańska Katarzyna (Klub Tenisowych Asów Wrocław )  2. Skrzypczyńska Joanna ( UKS Dwójka Z.Córa )                                 Mężczyźni   1. Mruk Adam (Sinet Klub Legnica )  2.Szmyr Rafał ( UKS Dwójka Z.Góra )                                                                                                       3.Turniej    10-12.06.2016 Żary         Organizator KT Żary                                                                                                                                                                 Kobiety    1. Wysoczańska Katarzyna (KTA Wrocław )  2.Skrzypczyńska Joanna ( UKS Dwójka Z.Góra )                                                                    Mężczyźni  1.Barański Piotr  ( UKS Dwójka Z.Góra )                                                                               

 

 

W rozegranych w dniach 7-9.05.2016 w Zielonej Górze Mistrzostwach Województwa Młodzików w poszczególnych kategoriach zwyciężyli :   Młodzicy -  1.Kuźniar Jan ( KT Żary )   2.Zych Kacper (KT Żary )   3.Sobiak Piotr (GKT Nafta Z.Góra )                                                                          Młodzicy Gra Podwójna -  1.Kuźniar Jan / Zych Kacper (KT Żary )  2. Sobiak Piotr /Powąski Dominik ( KT Żary )                                                    Młodziczki -  1. Hejduk Emilia (GKT Nafta Z.Góra )  2.Sarnowska Julia (GKT Nafta Z.Góra ) 3.Kowalczyk Julia ( GKT Nafta Z.Góra )                     Młodziczki Gra Podwójna -  1. Hejduk Emilia / Sarnowska Julia ( GKT Nafta Z.Góra )  2. Kowalczyk Julia (GKT Nafta ) / Podhajecka Wiktoria (GKT Smecz Górzyca )

 

W dniach 23 i 24 kwietnia 2016 w Przytoku koło Zielonej Góry na kortach Akademii Tenisa V Szlem odbyły się Mistrzostwa Województwa Skrzatów.    Turniej zorganizowała  Akademia Tenisa V Szlem i Związek Tenisa Województwa Lubuskiego.                                                                         W kategorii skrzatek najlepsza okazała się  Olimpia Janeka (GKT Nafta Z.Góra )  .po finałowym zwycięstwie nad Dominiką Podhajecką (GKT Smecz Górzyca )   6:3, 4;6 , 11;9     Olimpia i Dominika grając w parze triumfowały w grze podwójnej.                                                                                                    W finale chłopców  Daniel Białonoga (KT Żary ) pokonał Jakuba Kawałkowskiego (UKS Dwójka Z.Góra ) 1:6, 6;3, 10;3.   Daniel w parze z kolegą klubowym  Kacprem Zychem wygrał także grę deblową.

                                                                                       

W dniach 12-15.02.2015 w Puszczykowie odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Polski do lat 10-ciu.                                                                                        Srebrny medal w grze singlowej i debla zdobyła Dominika Podhajecka (Smecz Górzyca ).                                                                                                       W meczu finałowym Dominika uległa 2:6,1:6 Weronice Ewald z Tczewa.                                                                                                                                     W debla grając w parze z Martą Nadajewska (UKS Chalenge Piotrków Tryb. ) uległy w finale Weronice Ewald i Amelii Ciesielczyk (UKS Sport Olsztyn ) 4:6, 5:7.

 

Na początku grudnia 2015 w Zielonej Górze na terenie MOSiR-u została oddana do użytku nowa hala tenisowa.

Obiekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Tenisa  ( Program Budowy Hal Tenisowych ).

Dzięki tej inwestycji w sezonie zimowym  Zielona Góra jest organizatorem  wiele  turniejów tenisowych :

- w dniach 21-28.02.2016 odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.

- 9-11.01.2016 zostały zorganizowane Mistrzostwa Województwa Skrzatów.

Wśród chłopców miejsca na podium zajęli :  1.Jakub Kawałkowski (UKS Dwójka Zielona Góra ) 2.Kacper Zych (KT Żary) 3. Filip Bojko ( UKS Dwójka Zielona Góra ).  W deblu zwyciężyli - Kacper Zych i Daniel Białonoga ( KT Żary ).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Olimpia Janecka  (GKT Nafta Zielona Góra )  , 2 miejsce zajęła Julia Kowalczyk ( GKT Nafta Zielona Góra ) a 3 miejsce - Dominika Podhajecka ( Smecz Górzyca ) .  Julia Kowalczyk (GKT Nafta ) i Dominika Podhajecka (Smecz Górzyca ) zwyciężyły w grze deblowej.

 - 12-14.02.2016  Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn BGŻ BNP Paribas Cup.                                                                                                    W kategorii Kobiet 4 miejsce zajęła Martyna Kubka ( GKT Nafta ) a 7 miejsce Joanna Skrzypczyńska (UKS Dwójka ) 

- 5-9.02.2016  Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików o Puchar Dyrektora MOSiR     
  

                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.04.2014 r. Związek Tenisa Województwa Lubuskiego został zarejestrowany w KRS.

10.05.2014 r. Pierwsze posiedzenie Zarządu Związku Tenisa Województwa Lubuskiego.

20.05.2014 r. Zarząd PZT przyjął i wpisał do ewidencji Polskiego Związku Tenisowego pod numerem XVII/2014 Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, jako członka zwyczajnego. 

 

Angelique KerberAngelique Kerber

To już pewne, Angelika Kerber czolowa rakieta świata będzie Gwiazdą Międzynarodowych Mistrzostw Ziemi Lubuskiej w tenisie  - LOTTO Cup - Zielona Góra 2015- Womens Circuit , które rozegrane zostaną na obiekcie MOSiR w Zielonej Górze w dniach 9.05-16.05.2015r. W imprezie wystartuje ok.100 tenisistek z 20 krajów. Wcześniej bo 2.05-9.05.2015 zawodniczki bedą rywalizowaly w Puszczykowie k/Poznania na kortach Akademii Angeliki Kerber.

 

Organizatorem Turnieju w Zielonej Górze jest ZTWL, UKS Dwójka, PZT, oraz ITF.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sezonie halowym 2014/2015 w Drzonkowie w dniach 23-27.02.2015  odbedzie sie OTK Młodzików  a w dniach 13-17.03.2015 OTK Skrzatów.

 W dn. 12-14.09.2014 w Łodzi rozgrywane były finały DMP Kadetów .  Szóste miejsce zajęli zawodnicy MUKS Gorzów Wlkp .

 

 W pażdzierniku w Drzonkowie odbył sie kurs na trenera nauczania początkowego w tenisie wg zasad ITF.  Kurs ukończyło 18 osób z naszego województwa.

Szkolenie na kolejny stopień , tym razem na trenera eksperta nauczania początkowego planowane jest na miesiąc marzec 2015 w Drzonkowie.

 

22-25.11.2014 w Puszczykowie odbył sie OTK Kobiet . Turniej deblowy wygrała para Joanna Skrzypczyńska ( UKS Dwójka Zielona Góra) i Anastaasiya Shoshyna (AT Angie Puszczykowo ) pokonując w finale Julie Przybylską (AZS Poznań ) i Oliwie Szymczuch (Grzegórzecki Kraków )  6:7 ,6:4 , 10:7.

W listopadzie w Casablance na turniejach futures ITF ( pula nagród 10.000 USD ) zawodnik GKT Nafta Zielona Góra - Piotr Barański grając w parze z Bartoszem Wojnarem najpierw dotarł do półfinału a w kolejnym turnieju ulegli dopiero w finale zawodnikom z Maroka - Lamine Ouahab i Mohamed Saber  7:5,4:6 ,10:12

W dn. 29.11-2.12.2014 we Wrocławiu na OTK Juniorów zwycięstwo odniósł Arnold Kokulewski  (GKT Nafta Zielona Góra ).  W finale pokonał Jana Gieysztora ( Match Point Ślęza Wrocław ) 7:5 ,6:2.

 W dn.6-9.12.2014 w Puszczykowie odbył sie OTK Młodzików. Klaudia Wybudowska (GKT Nafta Zielona Góra ) zajęła drugie miejsce. W finale pokonała ją 7:5,6:3 Aleksandra Jeleń (NST)

W Sobocie w dn.6-8.12.2014 na OTK mężczyzn drugie miejsce zajął Arnold Kokulewski (GKT Nafta Zielona Góra ).

 

 23.01.2015  w  Warszawie na kortach WTS DeSki zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 14.  Z dwoma medalami powraca zawodniczka GKT Nafta Zielona Góra  Martyna Kubka . W singlu przegrała w półfinale z późniejszą zwyciężczynią - Igą Świątek (Mera Warszawa ) 6:2,1:6,0:6. Natomiast w parze ze Stefanią Rogozińską-Dzik (Legia Warszawa ) zdobyła złoty medal , oddając w całym turnieju przeciwniczkom tylko siedem gemów.

 

W dniach 23-27.01.2015 w Zielonej Górze grali zawodnicy i zawodniczki  kategorii do lat 14 w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym. Organizatorem był Klub Tenisowy Royal. W kategorii młodziczek turniej wygrała Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra ) pokonując w finale Adriannę Łosiak ( AZS Poznań ) 6:1,6:1.

Turniej deblowy zakończył się zwycięstwem Martyny Kubki i Klaudii Wybudowskiej ( GKT Nafta Zielona Góra ).

 W miesiącu lutym Martyna Kubka i Klaudia Wybudowska odniosły kolejne sukcesy.  Klaudia zwycieżyła w singlu na OTK Młodziczek w Pabianicach pokonując w finale Aleksandrę Nadajewska ( Advantage Bielsko Biała ) 1:6,7:5,6:1.Natomiast na OTK Młodziczek w Chorzowie ,grając w parze z Julią Wędrochą (ChTT Chorzów ) zwyciężyły w grze deblowej pokonując 6:4,6:2  Carolinę Cerowską i Wiktorię Uzarek.   Martyna w parze z Aleksandrą Nadajewską wygrały grę deblową na OTK Kadetek w Sobocie pokonując 6:3,6:1 poznąńska parę - Zofia Sołkiewicz,Marta Zając.  Martyna startuje także w turniejach Tenis Europe . Obecnie zajmuje 149 miejsce w europejskim rankingu w kategorii do lat 14 . Najlepszy wynik to finał debla w Rotterdamie w parze z Aleksandrą Wierzbowską.

 

Coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu na kortach otwartych.  Pierwszą imprezą w regionie będą Mistrzostwa Województwa Skrzatów , które odbędą sie w dniach 25-26.04.2015 w Przytoku koło Zielonej Góry na nowo powstałych kortach Akademii Tenisa V Szlem. Mapa dojazdu oraz pozostałe informacje na stronie internetowej www.v-szlem.pl

 

 więcej aktualności

 W rozegranych w Przytoku Mistrzostwach Województwach Skrzatów , miejsca na podium zajęli :

Skrzaci :  1 miejsce - Jakub Kawałkowski (UKS Dwójka Zielona Góra ) , 2 miejsce - Olaf Hołowienko (GKT Nafta Zielona Góra ) , 3 miejsce - Daniel Białonoga ( KT Żary )

Skrzatki :  1 miejsce - Emilia Hejduk ( GKT Nafta Zielona Góra ) , 2 miejsce - Wiktoria Podhajecka (KT Smecz Górzyca ) , 3 miejsce - Julia Kowalczyk (GKT Nafta ZG )

W grze podwójnej skrzatów zwyciężyli Daniel Białonoga i Kacper Zych ( KT Żary) a wśród skrzatek najlepsze okazały sie zawodniczki GKT Nafta - Emilia Hejduk i Dominika Wybudowska.

 

W dniach 9-16 Maja 2015 w Zielonej Górze miała miejsce największa tenisowa impreza w naszym regionie : Miedzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej - Lotto Cup 2015.

Zawody cyklu ITF z pulą nagród 10000 USD wygrała zawodniczka z Czech - Marketa Vondrousowa (obecnie nr 1 w światowym rankingu juniorek) pokonując w finale ubiegłoroczną triumfatorkę Natele Dzalamidze (Rus) 6:3, 6:3.

Turniej deblowy wygrały Czeszki - Kolodziejowa i Vondrousowa ( triumfatorki juniorskiego Australian Open i Roland Garros 2015 ).

Z polskich zawodniczek najlepiej zaprezentowała się 16-letnia Marcelina Podlińska , która dotarła do ćwierćfinału.

 

Najlepsze wyniki zawodniczek i zawodników z naszego regionu w maju i czerwcu 2015 :

-  3-9.05.2015 Tenis Europe Opalenica 14 lat  - zwyciestwo turniejowe w deblu Martyny Kubki (GKT Nafta ) w parze z Aleksandrą Wierzbowską

- 8-12.05.2015 OTK Młodziczek Szczecin - wygrany turniej w singlu Aleksandry Jeleń (GKT Nafta )

- 10-17.05.2015 Tenis Europe Łódź 14 lat - przegrany finał singla Martyny Kubki ( GKT Nafta ) z Aleksandrą Wierzbowską 6:2,6:2

- 22-25.05.2015 OTK Młodziczek Poznań - zwycięstwo turniejowe w singlu Klaudii Wybudowskiej (GKT Nafta )

- 23-25.05.2015 OTK Juniorów Kołobrzeg - finał debla Błażeja Krzeptowskiego (MUKS Gorzów Wlkp ) w parze z M.Karczmarczykiem (SKT Sopot )

- 29.05-2.06.2015 OTK Młodziczek Warszawa - wygrana w singlu Aleksandry Jeleń (GKT Nafta )

- 29.05-2.06.2015 OTK Młodziczek Szczecin - porażka w finale singla Klaudii Wybudowskiej ( GKT Nafta )

- 31.05-7.06.2015 Tenis Europe Budapeszt 14 lat - półfinał singla Martyny Kubki (GKT Nafta ) -  obecnie Martyna zajmuje 99 miejsce w rankingu europejskim.

 

Obecnie na listach klasyfikacyjnych PZT ( lista nr 8/2015 ) sklasyfikowanych jest 36 zawodniczek i zawodników z naszego województwa Pełna lista znajduje się w zakładce aktualności.

 

 W dniach 17-23.08.2015 w Sobocie koło Poznania rozgrywane były Mistrzostwa Polski do lat 14.   Martyna Kubka podobnie jak zimą zdobyła dwa medale.          W singlu przegrała w finale 3:6,1:6 z Aleksandrą Wierzbowską (KS Kraków ) a w grze deblowej grając w parze z Aleksandrą Wierzbowską zdobyła złoty medal, pokonując w finale 6:3,6:2 Julię Wędrochę ( CHTT Chorzów ) i Aleksandrę Nadajewską ( Advantage Bielsko Biała ).

22-24.08.2015 w Sobocie na OTK Seniorów 2 miejsce zajął Arnold Kokulewski (GKT Nafta Z.Góra ). W finale przegrał 6:4,6:2 z Hubertem Gąsiorkiem (Grunwald Poznań )

 

 W dniach 11-13.12.2015 w Bielsku Białej odbyły się finały Halowych  Drużynowych  Mistrzostw Polski Młodziczek.                                                  Drużyna  Nafty Zielona Góra  w składzie Martyna Kubka i Aleksandra Jeleń po zwycięstwach 3:0 nad KCT Masters Inowrocław i ChTT Chorzów  dotarła do finału.                                                                                                                                                                                                                 W pojedynku finałowym lepsze okazały się zawodniczki Advantage Bielsko Biała wygrywając 3:0.                                                                                  Gratulujemy zdobycia srebrnego medalu.         

 

                                            

 

NAJWAŻNIEJSZE TENISOWE  WYDARZENIE 2015 ROKU W REGIONIE :

   MIĘDZYNARODOWE  MISTRZOSTWA  ZIEMI LUBUSKIEJ W TENISIE ''LOTTO CUP" ZIELONA GÓRA 2015

  PATRONAT   MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA  ELŻBIETY POLAK                   

Reklama:

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?